Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Nuk do të jetë më “Niko Dovana”, Erzeni ndërron “shtëpinë” për sezonin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk do të jetë më “Niko Dovana”, Erzeni ndërron

Erzeni është një nga skuadrat që do të jetë pjesmarrëse në Abissnet Superiore në sezonin e ri 2023-2024. Shijakasit nuk kanë një stadium të tyre dhe sezonin e kaluar kanë zhvilluar ndeshjet në “Niko Dovana”.

Por tashmë për sezonin e ri nuk do të jetë më stadiumi i Durrësit “shtëpia” e tyre. Gjatë hedhjes së shortit për kalendarin e Abissnet Superiore u bë e ditur se Erzeni do të luajë në një stadium tjetër.

Është “Egnatia Arena” që në këtë sezon do të shndërrohet në “strehën” e shijakasve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga