Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Një ndeshje e Grupit A dhe gjashtë të Grupit B, ekipet e Kategorisë së Dytë zbresin në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Një ndeshje e Grupit A dhe gjashtë të Grupit B, ekipet e

Kategoria e Dytë do të luajë sot javën sfida e vlefshme për javë e 8-të të kampionatit me Grupin A që luan një ndeshje dhe Grupin B që luan plot 6 të tilla. Janë 14 skuadra që do të luajnë 7 ndeshjet e sotme në orën 13:30 paralelisht.

Sfida e Grupit A është ajo mes Valbonës dhe Albanëve. Valbona e vendit të parë favorite në këtë ndeshje si vend i parë, kërkon të mos shpërdorojë përballë vendit të fundit në tabelën e klasifikimit.

Në Grupin B, Gramshi do të përballet me Naftëtarin, Maliqi me Luftëtarin, ndërsa Oriku pret në shtëpi Devollin. Delvina luan në transfertën e Pogradecin, ndërsa Butrinti përballet në shtëpi me Labërinë.

Ndeshja e tjetër është ajo mes Shkumbinit dhe Turbinës, dy skuadra që janë të etura për pikë duke kërkuar afrimin me vendet e para.

NDESHJET E DITËS SË SOTME TË KATEGORISË SË DYTË:

Gramshi – Naftëtari

Valbona – Albanët

Maliqi – Luftëtari

Oriku – Devolli

Pogradeci – Delvina

Butrinti – Labëria

Shkumbini - Turbina

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga