Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ndëshkohej me dy të verdhë dhe Jareci e linte në fushë, Skerdi BEJZADE ngacmon ish-lojtarin e Tiranës: Ju donte fort Federata, kishit dhe Lut Nurin në FSHF

Shkruar nga NEWSPORT

Një lajm i publikuar nga Newsport.al ditën e djeshme, ku pasqyrohej një nga momentet më të diskutuara të një derbi të vitit 2004, ka sjellë reagimin e Skerdi Bejzades. Asokohe, sulmuesi elbasanas ishte pjesë e Partizanit.

Por, në radhët e Tiranës luante Saimir Patushi, i cili u ndëshkua me dy kartonë të verdhë dhe nuk u nxorr nga loja nga ish-arbitri Sokol Jareci. Për këtë, “Arusha” s’ia bën një e dy, por i thotë publikisht se ekipi bardheblu ka qenë i ledhatuar nga FSHF-ja.

“Ku je mër Saimir Patushi? Shikojë çfarë ke bërë kur luaje me Tiranën. Merje dy të verdha dhe u lejoje të luaje. Bile, na mbysje me shkelma se e dije që s’merje të kuqe. Ju donte fort Federata. S’ke faj se ishte Lut Nuri zv. President i Federatës asokohe”, përfundon Bejzade.

Komenti i Bejzades
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga