Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ndeshje interesante në Kategorinë e Dytë, java e 3-të luhet në dy ditë

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshje interesante në Kategorinë e Dytë, java e 3-të luhet

Kategoria e Dytë do të rikthehet sërish në fundjavë të luajë ndeshjet e javës së 3-të, e cila ddo të zhvillohet në fundjavë. Të shtunën në fushë do të zbresin ekipet e grupit A, ndërsa të dielën skuadrat e grupit B, të gjitha sfidat do të startojnë në të njëjtën orë.

Të shtunën Gramshi do të presë Sopotin, Shënkolli luan me Adriatikun. Ndërkohë Tërbuni do të udhëtojë në Tropojë për të sfiduar Valbonën, teksa Albanët duelojnë me Veleçikun. Gjithashtu Iliria pret Besëlidhjen dhe Naftëtari – Murlanin.

Ndërkohë të dielën luajnë Pogradeci kundër Maliqit, Butrinit përballë Shkumbinit, Labëria sfidon Këlcyrën. Delvina – Turbina dhe Devolli – Luftëtari janë dy takimet e tjera. Kujtojmë se Oriku këtë javë do të jetë pushim.

Ndeshjet e javës së 3-të të Kategorisë së Dytë:

E shtunë, grupi A:

Gramshi – Sopoti

Shënkolli – Adriatiku

Valbona – Tërbuni

Albanët – Veleçiku

Iliria – Besëlidhja

Naftëtari – Murlani

E dielë, grupi B:

Pogradeci – Maliqi

Butrinti – Shkumbini

Labëria – Këlcyra

Delvina – Turbina

Devolli – Luftëtari

Oriku pushim

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga