Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Ndeshja ishte një malore për ne”, Alfred Deliallisi: Pres një sulmues të huaj në ekip

Shkruar nga NEWSPORT
“Ndeshja ishte një malore për ne”, Alfred Deliallisi: Pres

Erzeni mori një barazim mjaft të vlefshëm dhe një pikë të rëndësishme në një transfertë të vështirë si ajo e Laçit.

Skuadra shijakase ishte në disavantazhin 3-1, por me neglizhencën e kurbinasve dhe besimin që lojtarët e Erzenit kishin, i’a dolën të barazonin 3-3.

Pas kësaj sfide fantastike dhe me plot 6 gola, foli dhe trajneri i Erzenit, Alfred Deliallisi.

“Mënyra sesi shkoi ndeshja na shkoi në një malore të madhe, por ekipi tregoi forcë karakteri të jashtëzakonshme. Pas rezultatit 3-2 ekipi besoi deri në fund dhe mori një pikë mjaft të vlefshme. Lojtarët nuk kanë seancat stërvitore të mjaftueshme, dy lojtarët të tjerë nuk morën dot federimin”, tha tekniku i Erzenit.

Faza e sulmit të Erzenit do të ketë ndonjë ndryshim gjatë ditëve të merkatos?

Unë pres edhe një goditje në sulm, një lojtar të huaj, për të plotësuar organikën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga