Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Muçi nuk “toleron”: Duam ta mbyllim të parët në grup, me Bullgarinë vetëm për fitore. Sylvinho? Më këshillon se si të rritem

Shkruar nga NEWSPORT
Muçi nuk “toleron”: Duam ta mbyllim të parët

Kombëtarja shqiptare pas fitoes 3-0 me Çekinë  eka kthyer gjjithë vëmendjen te ndeshja e radhës që kanë në program. Kuqezinjtë do të luajnë miqësoren me Bullgarinë ditën e martë duke nisur që nga ora 18:00 në “Air Albania”.

Në konference  për shtyp ishte i pranishëm Ernest Muçi. Sulmuesi i kombëtares theksoi se pavarësisht se është një sfidë miqësore në fushë do të hyjnë vetëm për 3 pikët.

“Kush është elementin që i jep sukses kësaj skuade? Të gjithë çunat kanë grintën e duhur për  të shkuar në europian. Jemi shumë të lumtur që morëm një fitore të madhe me Çekinë. Do të fokusohemi shumë te dy sfidat e mbetura për të përfunduar në vendin e parë në grup.

Çfarë duhet të bësh që të marrësh më shumë minuta? Normal që jam shumë i lumtur që tifozët më duan dhe më suportojnë. Jam krenar që jam pjesë e kësaj skuadre dhe që trajneri më beson minuta në fushë.

Ofertat? Jam akoma në gjysmën e dytë ta kampionatit dhe nuk e dijë nëse ekziston mundësia.Mua s’më mbetet gjë tjetër veçse të bëj maksimumin.

Bullgaria? Nuk e shikojmë si ndeshje miqëesore, do jetë një sfidë që do të luftojmë shumë dhe kërkojmë 3 pikët.

Kombëtare me moshë të re? Kemi një harmoni shumë të mirë mes lojtarëve të rinj dhe atyre me eksperiencë. Unë ndihen mirë në këtë ekip.

Takimi me Sylvinhon? Përveç kompilementave kemi folur edhe për rmundësinë se si të rritem. Sylvinho na supërton shumë që të rritemi dhe të bëjmë më mirë.

Si të duket që ke fituar dashurinë e tifozëve të Legias? Unë jam shumë i lumtur që më mbështetin dhe jam shumë krenar që unë po bëj emër atje.

A keni marrë mesazhe nga ekipet tuaja? Te ekipi im që fituam me Çekinë dhe shumë lojtarë më kanë uruar shokët “Faleminderit që fituat”.

Tifozët? Ju kërkojmë që të jenë sa më të shumtë në numër, pasi janë lojtari i 12-të për ne. Duam një atmosferë elektrizuese.

Golat nga distanca? A flisni me Asanin që të shënoni edhe ju gola nga distanca?  shpresoj që një ditë të shënoj edhe unë gola si Asani. Bisedojmë, jam shumë i lmtur për të. Është një lojtar fantatik dhe e meriton.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga