Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Milani i falet ndeshjes së parë, kuqezinjtë e Piolit eleminojnë Tottenham dhe kualifikohen në çerekfinale të Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Milani i falet ndeshjes së parë, kuqezinjtë e Piolit

Tottenham - Milan ka përfunduar me shifrat e bardha 0-0. Ky rezultat i shkon për shtat kuqezinjve që kualifikohen në çerekfinale të Champions League. Italianët e Stefano Piolit iu falën fitores së arritur në ndeshjen e parë 1-0.

Edhe pse anglezët u përpoqën që të rrezikonin portën e kuqezinjve, në fund sfida nuk njohi fitues. Kësisoj kampionët e Italisë bënë një hap të rëndësishëm në këtë kompeticion të këtij sezoni futbollistik.

Pjesa e parë ishte më e luftuar për Milanin, ndërsa në të dytën vendasit më kërkues. Megjithatë fundi i 90 minutave prodhoi rezultatin 0-0. Edhe pse në kampionat nuk kanë qenë në nivelin e pritur, me këtë kualifikim Milani tregoi se është aty. Si njohës i mirë i Champions League, potencial real për të dalë në fund i fituar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga