Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mes Europës dhe mbijetesës, Erzeni pa 5 lojtarë ndaj Kastriotit

Shkruar nga NEWSPORT
Mes Europës dhe mbijetesës, Erzeni pa 5 lojtarë ndaj Kastriotit

Erzeni do të presë Kastrtiotin të shtunën në orën 18:00 pë të luajtur ndeshjen e javës së 29-të të Kategorisë Superiore. Shijakasit duan të rikthehen te fitoret për të mbajtur gjallë shpresat për një vend në Kupat e Europës por edhe për të shamngur makthet e mbijetesës teksa Teuta e zonës Play-Out është vetëm 3 pikë larg.

Mirëpo, ndaj krutanëve nuk do të jetë e lehtë, sidomos kur u duhet të bëjnë pa 5 lojtarë. Alan dhe Iljazi u ndëshkuan me karton përballë Vllaznisë dhe kanë plotësuar numrin me 4 dhe do të pezullohen për sfidën e ardhshme. Ndërsa, Nehar Sadiki, Xhelil Asani dhe Amer Duka janë ende të dëmtuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga