Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

33 muaj pa fitore, Laçi dhe Mensah kërkojnë triumfin në Korçë

Shkruar nga NEWSPORT
33 muaj pa fitore, Laçi dhe Mensah kërkojnë triumfin në

Laçi do të luajë në transfertë kundër Skënderbeut, një ndeshje mjaft e vështirë duke ditur objektivat e dy skuadrave. Kurbinasit ndodhen në vendin e 8-të me 20 pikë dhe kanë si kusht qëndrimin mes më të mirëve, ndërsa bardhekuqtë e Korçës do të tentojnë për të fituar titullin e shtatë radhazi.

Statistikat flasin në kundër ekipit të Laçit, i cili ka 33 muaj pa fituar. Triumfi i fundit i bardhezinjve daton në 10 maj të 2014-tës, me gola të shënuar nga Kehinda dhe Xhejms, i cili në atë kohë ishte pjesë e kurbinasve. Në këtë mënyrë, të shtunën në orën 14:00, Laçi së bashku me sulmuesin afrikan, Mensah, do të tentojnë surprizën në stadiumin "Skënderbeu" të Korçës, sfidë e vlefshme për javën e 21-të të Superiores.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga