Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Meksika luan kartat e fundit, Arabia kërkon të shkruajë historinë

Shkruar nga NEWSPORT
Meksika luan kartat e fundit, Arabia kërkon të shkruajë

Arabia Saudite dhe Meksika është dueli tjetër në grupin C. Takimi do të zhvillohet në orën 20:00, i cili do të luhet në stadiumin Luisail Iconic. Gjyqtar i kësaj sfide do të jetë anglezi Michael Oliver, me një eksperiencë të madhe mbi supe.

Fitorja është objektivi i vetëm për të dy ekipet pasi llogaritë për arabët janë të komplikuara, pasi në rast barazimi ndaj Meksikës duhet që Polonia të humbasë me 3 gola diferencë.

Meksika dhe pse ka treguar ndeshje të mira nuk ka arritur të grumbullojë më shumë se 1 pikë, dhe ndaj Arabisë nuk ka më çfarë të humbasë.

Formacionet zyrtare:

Arabia (4-1-4-1): Al-Owais; Tambakti, Al Boleahi, Al Amri, Abdulhamid, Al Hassan, Kanno, Al Ghannam, Al Buraikan, Al Shehri, Al Dawsari

Meksika (4-3-3):Ochoa, Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo, Alvarez, Pineda, Chavez, Lozano, Martin, Vega

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga