Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FITNESS

Medalje e Artë në Portugali, Marin Meksi shkëlqen në Kampionatin Botëror të Ligës Profesioniste IFBB Pro “Diamond Cup”

Shkruar nga NEWSPORT
Medalje e Artë në Portugali, Marin Meksi shkëlqen në

Marin Meksi shkëlqen në në Kampionatin Botëror të Ligës Profesioniste IFBB Pro “Diamond Cup” të zhvilluar në Portugali pak ditë më parë në kategorinë e Bodybuilding . 35-vjeçari me profesion Diplomat pasi triumfoi në eventin mbarëkombëtarë “Kupa e Shqipërisë” në Bodybuilding, ka arritur që të marrë medalje të artë në evenimentin e zhvilluar në shtetin portugez. Meksi zuri vendin e parë në kategorinë “Men’s Classic Bodybuilding up to 180”, duke e ngjitur kështu Shqipërinë në shkallën më të lartë të podiumit. Ai regjistroi gjithashtu një tjetër rezultat të shkëlqyer, teksa siguroi vendin e katërt në “Absolut, Men’s Classic Bodybuilding Open”.

Postimi i Marin Meksit:

“Të nderuar miq, pas një lufte Titanësh, me pjesëmarrjen e rreth 400 Kampionëve më të mirë të Planetit, u shpalla Kampion ne Kampionatin Botëror të Ligës Profesioniste IFBB Pro “Diamond Cup”, në Portugali në kategorinë Men’s Classic Bodybuiliding up to 180 dhe vendi i katërt në Absolut, Men’s Classic Bodybuilding Open.

Diamond Cup dhe Medalja e Artë nesër mbërrijnë në Tiranë!

Falenderoj Krijuesin, Familjen time, Shtetin Shqiptar, Ministrinë e Jashtme, Federatën Shqiptare të Bodybuilding me në krye legjendën Rando Kukeli, KOKSH, Federatën e Kosovës me në krye Presidentin, Gjeneral Esat Lata dhe SP Sabri Dragusha, Federaten e RMV me ne krye Boban, Federatën Portugese me José Monteiro, IFBB dhe z.Santonja, Trajnerin tim Abdul Faëaz, në Porto pata mbështetjen e pa kursyer të legjendës tonë të futballit Edi Abazi, si dhe gjithë Popullin Shqiptar që mëperkrahu në çdo hap”.

Tags:

FITNESS

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga