Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Mbyllet sot java e 32-të, LAÇI – ERZENI premton spektakël

Shkruar nga NEWSPORT
Mbyllet sot java e 32-të, LAÇI – ERZENI premton spektakël

Ditën e sotme do të luhet edhe sfida e fundit e javës së 32-të të Abissnet Superiore, teksa siparin do ta ulë dueli mes Laçit dhe Erzenit. Një sfidë mjaft e rëndësishme për të dyja ekipet që do të synojnë të sigurojnë 3 pikët. Ky takim do të luhet në stadiumin e Laçit duke nisur që nga ora 15:00.

Kurbinasit do të synojnë një tjetër fitore për të vazhduar ngjitjen në tabelën e klasifikimit, ndërkohë edhe nga ana tjetër 3 pikët janë shumë të rëndësishme. Shijakasit që prej javësh nuk e njohin fitoren do të tentojnë të “shkelmojnë” krizën dhe të largohen nga zona e ftohtë.

Një përballlje që duke marrë parasysh lojën që zhvilojnë dy ekipet pritet të jetë një spektakël, ku vetëm 3 pikët do të bëjnë punë në duelin mes tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga