Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

EKSKLUZIVE/ Trajner për herë të dytë në Maqedoni, ish-kampioni i Kukësit vazhdon ‘martesën’ me kryeqytetasit

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Trajner për herë të dytë në Maqedoni,
Ernest Gjoka me ekipin e Shkupit

Ernest Gjoka do të vazhdojë të jetë trajner i Shkupit edhe për sezonin e ardhshëm. I emëruar te Shkupi më 23 prill, me qëllim titullin kampion, edhe pse ky objektiv nuk u arrit, ish-trajneri i Superiores do të vazhdojë me kryeqytetasit.

Newsport.al ka mësuar se Gjoka do të vazhdojë aventurën e tij me shkupjanët, klub të cilin e ka drejtuar deri më tani në 4 ndeshje, nga të cilat ka fituar 1, humbur 2 dhe barazuar 1 tjetër.

Pavarësisht se janë statistika jo të kënaqshme, klubi i Shkupit ka besimin se tekniku 50-vjeçar ka aftësitë për të rikthyer ekipin te titulli kampion dhe lavdia në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Kujtojmë se kjo është hera e dytë që Gjoka drejton një ekip në Maqedoni, pasi më parë pa ka qenë trajner i Shkëndijës së Tetovës, në sezonet 2019-2021.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga