Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Makth” për Kapllanin, Erzeni i “coptuar” drejt Ballshit. 5 mungesa për shijakasit

Shkruar nga NEWSPORT
“Makth” për Kapllanin, Erzeni i “coptuar” drejt

Erzeni do të udhëtojë ditën e dielë në Ballsh ku do të përplaset me Bylisin në Adush Muça në orën 13:00 për javën e 24-t të Kategorisë Superiore. Shijakasit duan me cdo kusht rikthimin te fitoret teksa në 4 ndeshjet e fundit kanë marrë vetëm 3 barazime e një humbje. Një tjetër disfatë do t’i afronte me zonën e ftohtë ndaj hapat fals nuk tolerohen.

Mirëpo, për të konfirmuar momentin “Jo” për bardheblutë, vijnë edhe plot 5 mungesa, të gjithë titullar. Tre mbrojtësit, Krasniqi, Sadiki dhe Leao janë të dëmtuar dhe do të mungojnë për disa javë ndërsa shijakasve u “priten” edhe krahët e sulmit. Ilirid Ademi ka plotësuar numrin e kartonëve ndërsa Florian Kadriu ka shfaqur shqetësime dhe është në dyshim për sfidën.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga