Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Luftë” për titullin, “Play-Off”, “Play-Out” dhe mbijetesën, mësoni kur do të luhen 6 javët e ardhshme në Kategorinë e Parë (KALENDARI)

Shkruar nga NEWSPORT
“Luftë” për titullin, “Play-Off”,

Kategoria e Parë ka hyrë në fazën më të ‘nxehtë’ të saj, pasi tashmë ekipet luajnë gjithçka për gjithçka për të arritur objektivat. Jemi në në atë fazë, ku çdo pikë e lënë mund të çojë dëm një sezon të tërë.

Për shkak të ndeshjeve të kombëtares edhe ky kampionat është në pauzë, teksa u jep mundësinë trajnerëve dhe lojtarëve të përgatiten siç duhet për sfidat e mbetura. FSHF-ja ditën e sotme ka zbuluar axhendën e ndeshjeve të ardhshme.

Kështu është zbuluar kalendari për 6 javët e ardhshme, ndërsa janë bërë të ditur datat dhe oraret se kur ekipet do të zbresin në fushë për të luajtur mes tyre.

Kalendari i Kategorisë së Parë:

 

JAVA 26

Apolonia-Tomori                                          27.03.2024           14:00

Korabi-Flamurtari                                        27.03.2024            14:00

Kastrioti-AF Elbasani                                  27.03.2024            14:00

Burreli-Bylis                                                  27.03.2024           14:00

Besa-Luzi 2008                                             27.03.2024            14:00

Lushnja-Vora                                                 28.03.2024            14:00

JAVA 27

Bylis-Kastrioti                                               31.03.2024             14:00

Vora-Korabi                                                   31.03.2024             14:00

Flamurtari-Apolonia                                   31.03.2024                 14:00

Luzi 2008-Burreli                                         31.03.2024               14:00

Tomori-Besa                                                  31.03.2024              14:00

AF Elbasani-Lushnja                                   31.03.2024                 18:00

JAVA 28

Flamurtari-Tomori                                      06.04.2024                 15:00

Apolonia-Vora                                             06.04.2024                15:00

Korabi-AF Elbasani                                     06.04.2024                15:00

Lushnja-Bylis                                               06.04.2024                15:00

Kastrioti-Luzi 2008                                      06.04.2024                 15:00

Burreli-Besa                                                  06.04.2024                15:00

JAVA 29

Vora-Flamurtari                                           12.04.2024                15:00

Bylis-Korabi                                                 13.04.2024                15:00

Luzi 2008-Lushnja                                        13.04.2024                15:00

Tomori-Burreli                                               13.04.2024                15:00

AF Elbasani-Apolonia                                   13.04.2024                18:00

Besa-Kastrioti                                                 14.04.2024               15:00

JAVA 30

Vora-Tomori                                                   21.04.2024               15:00

Flamurtari-AF Elbasani                                  21.04.2024               15:00

Apolonia-Bylis                                                21.04.2024               15:00

Korabi-Luzi 2008                                            21.04.2024               15:00

Lushnja-Besa                                                   21.04.2024               15:00

Kastrioti-Burreli                                              21.04.2024                15:00

JAVA 31

Burreli-Lushnja                                               27.04.2024                15:00

Besa-Korabi                                                     27.04.2024                15:00

Luzi 2008-Apolonia                                         27.04.2024                 15:00

Tomori-Kastrioti                                               27.04.2024                15:00

Bylis-Flamurtari                                               29.04.2024                15:00

AF Elbasani-Vora                                             29.04.2024                18:00

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga