Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Luftë” për kualifikimin, formacionet e mundshme të Milan – Salzburg

Shkruar nga NEWSPORT
“Luftë” për kualifikimin, formacionet e mundshme të

Një nga ndeshjet që pritet me interes të lartë dhe kuriozitet është përballja mes Milan dhe Salzburg. Një takim që vendos se cila nga dy skuadrat do të kalojë në fazën tjetër të Champions League dhe ekipi tjetër zbret në Europa League.

Takimi do të nisë në orën 21:00 dhe do të luhet në “San Siro”, ku kuqezinjve të Stefano Piolit do iu bënte punë edhe një barazim për të marrë biletën për në fazën e 1/8 të Champions, ndërsa skuadrës austriake i nevojitet vetëm fitorja.

Për këtë duel majft interesant pritet që dy trajnerët të hedhin në fushën e lojës lojtarët më të mirë në dispozicion që të mund t’iu besojnë edhe kualifikimin për më tej.

Formacionet e mundshme:

Milan: Tatarusanu, Kalulu, Tomori, Kjaer, Hernandez, Tonali, Bennacer, Rebic, Diaz, Leao, Giroud

Salzburg: Kohn, Dedic, Pavlovic, Ëober, Ulmer, Gourna-Douath, Seiëald, Sucic, Kjaergaard, Okafor, Sesko

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga