Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Bylisi nuk njeh rivalë për kreun në Kategorinë e Parë, fitojnë edhe Flamurtari, Lushnja dhe Apolonia (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bylisi nuk njeh rivalë për kreun në Kategorinë e

Ndeshjet: Janë mbyllur 4 sfidat e javës së 7-të të Kategorisë së Parë. Bylisi ka arritur të marrë një fitore me vuajtje ndaj Vorës. Ballshiotët ia kanë dalë të triumfojnë 3-2 në një sfidë që rezultoi të ishte një spektakël i vërtetë. Të dyja ekipet luajtën një pjesë me 10 lojtarë, pasi Hamiti nxori dy herë kartonin e kuq. Fillimisht për vendasit, ku Qardaku mori të dytin të verdhë në minutnë e 37-të, ndërsa për Bylisin u ndëshkua Kasaj.

Flamurtari triumfoi gjithashtru 2-0 ndaj Besës së Kavajës. Kuqezinjtë arritën të shënonin me anë të Pjeshka në minutën e 33-të, ndërsa Beqja gjetën rrugën e rrjetës në minutat shesë të sfidës, duke çuar kështu shifrat 2-0 duke i dhënë vlonjatëve një 3 pikësh me shumë vlerë.

4-1 ka fituar Apolonia në shtëpi ndaj Tomorit. Fierakët sëhnuan fillimisht me Asllanaj në minutën e 21-të, teksa Beçka do të barazonte në të 32’-tën. Skuadra e Apolonisë në pjesën e dytë do të gjente 3 herë rrugën e rrjetës. Maksuti në minutën e 49-të, Repaj në të 64’ dhe 88-tën do të vulosnin këtë duel.

Edhe Lushnja mori një fitore të rëndësishme ndaj Luzit. Skuadra E maganit triumfoui 2-1 ndaj kavajasve. Ismailaj në minutnë e 35-të dhe Ayinde në minutën e 45-tëdo t’i dhuronin 3 pikët skuadrës, teksa Treni do të shnëonte thejshtë për statistikë.

LUSHNJA 1-0 LUZI (Ismailaj 35', Ayinde 45')

APOLONIA 3-1 TOMORI (Asllanaj 21', Maksuti 49', Repaj 64'/ Becka 32')

BESA 0-1 FLAMURTARI (Pjeshka 33')

VORA 2-3 BYLIS ( Raboshta 50', 76'/ Aboubacar 8', Lajthia 12', Abazaj 81')

Kategoria e Parë: Java e 7-të

Stadiumi: KF Vora

Arbitër: Eldorjan Hamiti

Komenti minutë pas minute:

90+6'- Mbyllet sfida ne Vore. Bylisi triumfon 3-2 ndja vendasve.

81'- Bylisi serish ne avantazh. Marin Abazaj gjen rrugen e rrjetes pas krosit te Macollit. 

76'- Rabotsha shnon nga pika  e penalltise. Barazohen shifrat mes Vores dhe Bylisit.

74'- 11 metersh per Voren, Goxhaj shkakton penallti ne zone ndaj Prekes.

69'- Vendasit kerkojne golin e barazimit, Bylis nga krahu tjeter synon golin e qetesise.

58'- Vora i shkon serish afer golit, Vrapi gjuan nga jashte zones, por topi shkon ngjitur me shtyllen. Krijohen iluzione goli.

50'- Gol Vora, Raboshta mposht miqte dhe ngushton shifrat ne 1-2.

47'-Karton i kuq per Kasaj. Barazohet numri i lojtareve ne sfiden mes Vores dhe Bylisit.

46'- Nis pjesa e dyte.

45+2'- Mbyllet pjesa e pare mes Vores dhe Bylis. Ballshioetet kryesojne 2-0.

41'- Ka karton te kuq edhe per nje pjesetar te stafit te Mergjyshit.

37'- Qardaku merr kartonin e dyte te verdhe dhe le keshtu fushen e lojes. Vora mbetet me 10 lojtare ne minutat e mbetura.

35'- Te Bylis pretendojne per penallti per rrezimin e lojtarit ballshiot, por gjyqtari nuk eshte i ketij mendimi.

21'- Vora nis te marre frenat e lojes ne dore, teksa niset ne sulm. Raboshta provon te gjej porten,por Goxhaj e largom topin thuajse mbi vijen fatale.

12'- Ballshiotet e kane nisur vrullshem sfiden ne Vore, teksa shenojne per te dyten here, kete radhe eshte Lajthia qe mposht vendasit.

8'- Bylis surprizon Vorën, Aboubacar gjen golin e avantazhit duke ndeshkuar keshtu vendasit.

1' Starton sfida në Vorë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga