Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Milionat e Chelsea nuk "pijnë" ujë as në Champions, Dortmund merr një fitore jetike. Benfica shumë pranë kualifikimit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milionat e Chelsea nuk "pijnë" ujë as në

Champions League

Raundi 1/16

Janë mbyllur dy ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Champions League. Vëmendja kryesore ka qenë te ndeshja e Signal Iduna Park mes Dortmund dhe Chelsea e përfunduar me fitoren e gjermanëve 1-0 me golin e Adeyemit në minutën e 63-të.

Anglezët vazdhojnë të zhgënjejnë në rezultate edhe pas milionave të shpenzuara në merkato dhe rrezikojnë shumë skualifikimin nga Championsi. Ndeshja tjetër mes Brugge dhe Benfica përfundoi me fitoren e portugezëve që i afrohen shumë kualifikimit për në raundit tjetër.

Dortmund 1-0 Chelsea

(Adeyemi 63')

Dortmund (4-3-3): Kobel; Wolf, Sule, Schlotterbeck, Guerreiro; Bellingham, Emre Can, Ozcan; Brandt, Haller, Adeyemi

Chelsea (4-2-3-1): Kepa; James, Silva, Koulibaly, Chilwell; Loftus-Cheek, Enzo; Ziyech, Felix, Mudryk; Havertz

Brugge 0-2 Benfica

(Mario 51'p, Neres 88')

Brugge (3-5-2): Mignolet; Mata, Mechele, Hendry; Buchanan, Vanaken, Odoi, Onyedika, Meijer; Lang, Sowah

Benfica (4-2-3-1): Vlachodimos; Bah, Silva, Otamendi, Grimaldo; Florentino, Chiquinho; Aursnes, Mario, Rafa; Ramos

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga