Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Lezha dhe sporti një marrëdhënie e “shkatërruar”, banorët peticion për prishjen e stadiumit

Shkruar nga NEWSPORT
Lezha dhe sporti një marrëdhënie e

Lezha është një ndër qytetet të cilat kanë një marrëdhënie të fortë me sportin. Ndër vite qyteti i Lezhës ka treguar se njerëzit janë të apasionuar mbi sportet e ndryshmë, ku ka prodhuar shumë atlet elitarë në disiplina të ndryshme si futboll, volejboll, basketboll etj.

Mangësie e madhe për zhvillimin e sporteve në rang kombëtar ka qenë mungesa e terreneve sportive. Lezha është ndër të paktët qytete të cilët nuk kanë një pallat sporti për lojrat me dorë dhe pse sportin e basketbollit dhe volejbollit e kanë në një nivel për t’u patur zili.

Stadiumi Besëlidhja, është terreni i “shquar” sportiv që ky qytet ka, dhe së fundmi po ndërmerren masa për shkatërrimin e tij dhe kthimin në një parking. Qytetarët lezhjan kanë reaguar ku përmes një peticioni online, firmosin për ndalimin e shkatërrimit të këtij objekti kulturor sportiv.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga