Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Lajm i mrekullueshëm për Partizanin, shkak bëhet Da Silva (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT

Patizani mbylli vitin 2022 si kryesues i Abissnet Superiore duke marrë edhe “titullin” kampion dimri. Një gjysëm sezon me vështirësi për të kuqtë që nuk kanë pasur asnjëherë grupin e plotë për një ndeshje. Veç kampionatit, dëmtimet janë fjala kryesore në kampin e Partizanit.

Një prej të shumtëve është edhe Viktor Da Silva. Braziliani që prej fillimit të sezonit ka vuajtur nga disa dëmtime duke luajtur vetëm 9 ndeshje, shpeshherë jo të plota, me Demat nga 15 në total. Mirëpo, rikuperimi i tij po shkon në mënyrën më të mirë dhe mjeku i klubit Ergys Rexha, bën me dije në rrjete sociale se fantazisti shumë shpejt do të jetë në fushë me fanellën e kuqe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga