Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Lajm i keq për Kombëtaren e Kosovës, dëmtohet mesfushori përpara ndeshjeve të qershorit

Shkruar nga NEWSPORT
Lajm i keq për Kombëtaren e Kosovës, dëmtohet mesfushori

Kosova do të rikthehet të luaj në kualifikueset e EURO 2024 në data 16 dhe 19 qershor përballë Romanisë dhe Bjellorusis. Kur kanë mbetur edhe 13 ditë larg  ndeshjeve për Kombëtaren e Kosovës ka lajme të këqija në horizont.

Mesfushori, Valon Berisha ka pësuar një lëndim sot në ndeshjen finalen të Play-Offit që Melbourne City po e luan ndaj Central Coast. Berisha e nisi titullar takimin teksa në minutën e 22-të u detyrua të dilte nga fusha e lojës për shkak dëmtimi.

Pas këtij ende nuk ndihet nëse 30-vjeçari do të jetë i gatshëm për të ndihmuar Kosovën në ndeshjet e qershorit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga