Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kryesuesit kundër ndjekësve, mësoni gjashtë ndeshjet e ditës në Kategorinë e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Kryesuesit kundër ndjekësve, mësoni gjashtë ndeshjet e

Kategoria e Parë luan javën e 12-të ditën e sotme me 12 ekipe që zbresin në fushë me qëllimin e marrjes së pikëve. Interesant është fakti se nuk ka përballje direkte por luajnë pjesa e sipërme e tabelës me pjesën e poshtme.

Luzi – Apolonia do të luhet në orën 12:00 ndërsa ndeshjet e tjera në orën 13:00. Dinamo kryesuese sfidon Tërbunin për të ruajtur distancën me Flamurtarin ndjekës që pret Besëlidhjen në Vlorë.

Një ndeshje që mund të konsiderohet direkte është ajo mes Korabit dhe Tomorit ku beratsit vijnë pas tre fitoreve rresht dhe kanë bërë një katapultim gjigant në renditje, nga vendet e fundit në të 8-tin me 4 pikë më pak se Korabi i vendit të pestë.

Lushnja dhe Orikut do të përballen sëbashku, me dy ekipet që kanë 4 ndeshje pa fitore Ndeshja tjetër është ajo mes Turbinës dhe Burrelit.

Ndeshjet e ditës:

12:00

Luzi - Apolonia

13:00

Tërbuni - Dinamo

Flamurtari - Besëlidhja

Korabi - Tomori

Lushnja - Oriku

Turbina - Burreli

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga