Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kontrasti me ndeshjen ndaj Çekisë, zbuloni sa bileta janë shitur për miqësoren me Bullgarinë

Shkruar nga NEWSPORT
Kontrasti me ndeshjen ndaj Çekisë, zbuloni sa bileta janë

Kombëtarja shqiptare luan një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj, ndoshta më të rëndësishmen teksa të enjten e 12  tetorit do të presë në ‘Air Albania’ Çekinë për të zhvilluar një ‘finale’ të vërtetë për fatet e kualifikimit në Euro 2024.

Një fitore na siguron matematikisht ëndrrën e madhe dhe entuziazmi është jashtëzakonisht i lartë tek tifozët të cilët kanë blerë biletat për punë minutash sapo dolën në shitje. Mirëpo, nuk mund të thuhet e njëjta për sfidën e rradhës, e cila do të jetë ndaj Bullgarisë më 17 tetor, në një miqësore po në Tiranë.

Mësohet se deri mbrëmjen e djeshme janë shitur gjithsej vetëm 1600 bileta, një numër shumë i vogël krahasuar me atë ndaj çekëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga