Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Kokë më kokë” për titullin kampion, FSHF-ja i beson supersfidën e Kategorisë së Parë gjyqtarit të FIFA-s

Shkruar nga NEWSPORT
“Kokë më kokë” për titullin kampion, FSHF-ja i

Bylisi dhe Elbasani do të duelojnë “kokë më kokë” për titullin kampion. Ekipet do të vihen përballë në “Adush Muça”, takim që do të startojë në orën 13:30.

Ballshiotët vijnë si kryesues në këtë sfidë, teksa udhëheqin Kategorinë e Parë me 51 pikë, ndërsa skuadra e Nevil Dedes e ndjek nga pas me 2 pikë më pak. Një sfidë me “aromë” Superioreje do të luhet në Ballsh dhe për këtë FSHF-ja e ka vlerësuar maksimalisht këtë përballje.

Ky duel i është besuar gjyqtarit të FIFA-s. Eldorian Hamiti do të vendosë drejtësi, teksa do të ndihmohet nga Erind Burgu, Stivi Met-Hoxha. Arbitër i 4-të do të jetë Blerim Ziri, teksa në VAR-i i është besuar Adrian Beqirajt, ndër në Avar do të jetë Olsion Yzeiraj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga