Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E PARË/ Ndalet Korabi, "paqe" edhe në Tërbuni - Luzi, Besa merr tre pikë të arta (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E PARË/ Ndalet Korabi, "paqe" edhe në Tërbuni

Kategoria e Parë, Java 11

Kategoria e Parë do të zbresë në fushën e lojës për të luajtur ndeshjet e javës së 11-të të saj. Në fushën e blertë 10 skuadra do të kërkojnë fitoren, ndërsa do të luhen 5 sfida mjaft interesante.

Në orën 13:00 do të luhen plot 4 duele, ku vëmendja do të jetë te Besëlidhja-Apolonia, me skudrat që ndodhet me kuotë të njëjtë pikësh, 9 në tabelën e klasifikimit dhe do tentojnë të “shkelmojnë” krizën.

Burreli-Korabi, me vendasit që kërkojnë rikthimin te fitorja në kampionat, ndërsa miqtë duan të mbajnë hapin e Dinamos e cila fitoi ditën e djeshme ndaj Lushnjes. Oriku-Besa dhe Tërbuni-Luzi janë të tjera sfida të rëndësishme ku diferencat mes tyre janë vetëm 5 pikë.

Takimi fundit i ditës së sotme është përballja mes Skënderbeut dhe Turbinës në orën 15:00.

BURRELI 1–1 KORABI (Ferruku 54'/ Keko 37')

BURRELI: Çili, Hasa, Dedgjonaj, Feruku, Stana, Kurbneshi, Vagner, Ko0leci, Kryemadhi, De Oliveira, Osikel.

KORABI: Mehidri, Paplekaj, Lala, V. Mziu, Tabaku, Keko, Joti, S. Mziu, Hoxhaj, Lilaj, Dragoj.

ORIKU 0–1 BESA (Raza 27')

ORIKU: Muho, Deliaj, Tahiraga, Shema, Seferaj, Dalanaj, Malko, Llambi, Çukvuma, Kasaj, Haruni.

BESA: Moura, Perja, Reci, Osma, Hoxha, Raza, Ntephe, Dalipi, Nurja, Ramilli, Onuh.

TËRBUNI 1–1 LUZI (Zagani 82'/ Çuçka 58')

TËRBUNI: Vata, Ruqi, Metani, Peqini, Xhabrahimi, Hysa, Hixhaj, Tafili, Saliaj, Krasniqi, Filipi.

LUZI: Varfi, Xhika, Ramazani, Merdini, Gjinaj, Dushaj, Ferraj, Hoxha, Çuçka, Hima, Burgaj.

BESËLIDHJA – APOLONIA (E shtyrë)

BESËLIDHJA: Demi, Mataliaj, Jaku, Da Silva, Pergjoni, Danaj, Hepaj, Nunjes, Shehu, Bruka, Dibra.

APOLONIA: Harizaj, Asllanj, Kurti, Shanaj, Kovaci, Hebeja, Repaj, Antoni, Ndubuisi, Orelesi, Maksuti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga