Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kategoria e Parë, Flamurtari synon 3 pikët e para, përballje direkte në Lushnje

Shkruar nga NEWSPORT
Kategoria e Parë, Flamurtari synon 3 pikët e para, përballje

Kategoria e Parë luan javën e tretë ditën e sotme që rezervon 4 përballje. Tre ndeshje do të luhen në orën 15:00 ndërsa Lushnja – Besëlidhja do të luhet në orën 16:00 në stadiumin e rinovuar të lushjnarëve. Përballje direkte ajo mes Lushnjës dhe Besëlidhjes të cilët kanë synime të mëdha këtë sezon pavarsisht pranisë së Dinamos dhe Skënderbeut në të njëjtin kampionat. Ndeshja do të transmetohet në Oversport.

Flamurtari pas startit jo të mirë të sezonit kërkon të marrë 3 pikët e para përballë Turbinës. Korabi gjithashtu kërkon fitoren e parë dhe pret në Dibër ekipin e Luzit që ka 1 fitore dhe 1 barazim deri tani. Ndeshja tjetër është ajo mes Tërbunit dhe Tomorit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga