Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E PARË është “zjarr” ditën e sotme, Dinamo e Skënderbeu në "kërcimin" e fundit drejt Superiores, Flamurtari i “dënuar” për 3 pikët (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E PARË është “zjarr” ditën e sotme,

Kategoria e Parë ka edhe 3 finale drejt fundit të kampionatit. Skënderbeu udhëheq me 45 pikë, ndërsa Dinamo ndjek nga pas me -1. Flamurtari i vendit të tretë ndodhet plot 5 pikë larg korçarëve. Tashmë ekipet do të kërkojnë maksimujmin  e pikëve në javët e fundit për të arrtitur te objektivat e tyre.

Pikërisht sot skuadrat do të zbresin në fushën e lojës për të bërë mes tyre llogaritë e javës së 24-të, ku dy ekipet e kreut udhëtojnë në transfertë, ndërsa vlonjatët presin në shtëpi Tomorin.

Duele interesante janë në program, ku të 6-ta takimet do të luhen si gjithmonë në të njëjtën orë, 15:00, ndërsa për këtë javë për shkak të dënimit të Tërbunit, skuadra që do të jetë pushim është Luzi.

Skënderbeu do të udhëtojë në Cerrik për të sfiduar Turbinë, Dinamo duelon me Lushjen, Flamurtari pret në shtëpi Tomorin. Korabi që ndodhet në vendin e 4-të pret Burrelin. Besëlidhja me një këmbën në Kategorinë e Dytë duelon me Apoloninë. Takimi tjetër është mnes Besës dhe Oriku.

Sfidat dhe oraret:

E diel ora 15:00

LUSHNJA – DINAMO

BESA – ORIKU

TURBINA – SKËNDRBEU

KORABI – BURRELI

FLAMURTARI – TOMORI

APOLONIA – BESËLIDHJA

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga