Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E PARË/ Besa dhe Besëlidhja rikthehen te fitorja, Luzi mposht Burrelin, ja rezultatet e plota

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E PARË/ Besa dhe Besëlidhja rikthehen te fitorja, Luzi

Kategoria e Parë, Java 6

Kanë filluar ndeshjet e orës 14:00 me Beslidhjen që pret Orikun në Lezhë me presidentin Noka që po i soset durimi me mungesën e rezultateve. Luzi – Burreli është ndeshja tjetër me dy skuadrat që ndajnë kuotë të njëjtë pikësh, 5 dhe do të tentojnë fitoren për të dalë nga zona e kuqe. Të njëjtën gjë do të kërkojë edhe Besa e cila do të sfidojë Turbinën e vendit të fundit në transfertë.

TURBINA 2-4 BESA (Laroshi 49', Murrja 84'/ Onuh 20', 32', 37', Kuka 90+')

Turbina: Laroshi, Isha, Ngjela, Zaimi, Brahja, Hyska, Yusuf, Sota, Ahanonu, Buxhelaj, Gonzalez

Besa: Dabjani, Perja, Reci, Hoxha, Sulovari, Raza, Ntephe, Nurja, Kuka, Ramilli, Onuh

BESËLIDHJA 1-0 ORIKU (Shehu 45')

Besëlidhja: Demi, Mataliaj, Jaku, Veseli, Gjikolaj, Da Silva, Hepaj, Nunes, Shehu, Bruka

Oriku: Muho, Deliaj, Tahiraga, Sinaj, Chukwuma, Malko, Barbosa, Moqi, Dede, Llambi, Kasaj

LUZI 2-1 BURRELI (Çuçka 30', 43'/ Stana 53')

Luzi: Varfri, Xhika, Ramazani, Jovani, Dushaj, Ferraj, Hoxha, Çuçka, Spahiu, Hima, Zeqiraj

Burreli: Hasa, Dedgjonaj, Ferruku, Stana, Kurbneshi, Wagner, Koleci, Kryemadhi, De Oliveira, Osikel

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga