Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Valbona dhe Pogradeci kalojnë në finalen e "Play-Off", liqenorët mposhtin Labërinë në minutën e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Valbona dhe Pogradeci kalojnë në finalen e

Mbyllen gjysmëfinalet e Play-Off të Kategorisë së Dytë teksa Valbona dhe Pogradeci arrijnë të fitojnë përballë Veleçikut dhe Labërisë.

Për Valbonën nisi në mënyrën më të mirë sfida teksa kundërshtari u ndëshkua me të kuq që në fillim dhe më pas arritën të shënonin edhe golin e avantazhit. Në të dytën erdhi edhe goli i qetësisë ndërsa pak minuta nga fundi, Veleçiku do të ngushtonte diferencën por pa mundur të barazonte deri në fërshëllimën e fundit.

Pogradeci nga ana tjetër iu fal vetëm një goli të Topllarit në minutën e 91’ për të shpërthyer festën në Egnatia Arena. Liqenorët do të përballen me Burrelin ndërsa Valbona me Lushnjen në 2 finalet që do të përcaktojnë se kush do të luajë sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë.

REZULTATET LIVE:

Grupi A

Veleçiku 1-2 Valbona/ Stadiumi i Vorës

(Smajli k. kuq 20'm, Elbasani 81' / Mziu 43', Gjonaj 56')

Grupi B

Pogradeci 1-0 Labëria/ Stadiumi "Egnatia Arena"

(Topllari 91')

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga