Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ Gramshi shmang disfatën, 4 ekipe në “luftë” për Kategorinë e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ Gramshi shmang disfatën, 4 ekipe në
Kanë përfunduar pesë ndeshjet të Kategorisë së Dytë të vlefshme për fazën “Play Off” dhe “Play Out”. Në Grupin A, Veleçiku ka arritur të fitojë pastër duke mundur 4-0 Naftëtarin. Kësisoj do të ndeshet në finale me Valbonën, ku tropojanët fituan 2-0 ndaj Sopotit. Sakaq në Grupin B, Pogradeci ka mundur 3-1 Devollin, kurse Labëria 1-0 Butrintin. Ndërkohë në finalen e mbijetesës, Gramshi ka mposhtur thellë 4-0 Tepelenën. Në këtë mënyrë, tepelenasit do të përballen me ekipin që do të renditet në vendin e tretë në Kategorinë e Tretë. Më poshtë njihuni me rezultatet e ndeshjeve të sotme:

PLAY OFF / GRUPI A

Veleçiku 4-0 Naftëtari

Valbona 2-0 Sopoti

PLAY OFF / GRUPI B

Pogradeci 3-1 Devolli Labëria 1-0 Butrinti Mucaj 13'

PLAY OUT Gramshi 4-0 Tepelena

 
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga