Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ 8 gola në 4 sfida, Shkumbini fiton duelin për vendin e 3-të. Triumfojnë edhe Luftëtari dhe Turbina (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ 8 gola në 4 sfida, Shkumbini fiton duelin për

Kategoria e Dytë: Grupi B, Java 11

Ndeshjet: Kategoria e Dytë ka mbyllur 4 ndeshjet e grupit B, teksa rezultate të rëndëishme janë marrë nga ekipet në javën e 11-të. 8 gola janë shënuar në këto 4 sfida, ndërsa dueli mes Këlcyrës dhe Pogradecit është shtyrë për shkak se fusha e Këlcyrës është “mbushur” me ujë për shkak të reshjeve të dendura të shiut.

Ka marrë fitore të rëndësishme Luftëtari, i cili ka triumfuar 3-1 ndaj Labërisë. Fitore ka marrë edhe Shkumbini ndaj Orikut. Peqinasi kanë triumfuar 1-0 ndaj miqve.

Butrinti është mposhtur në transfertë 0-1 nga Turbina, ndërsa dueli mes Devollit dhe Delvinës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 mes tyre, me ekipet që ndajnë nga 1 pikë në këtë javë.

Rezultatet LIVE:

Luftëtari 3–1 Labëria  (Gomes des Santos 67', Culli 81', Tuni 90'/ Haruni 59')

Shkumbini 1–0 Oriku (Nayara 90')

Turbina 1–0 Butrinti (Alillari 18')

Devolli 1–1 Delvina (Kame 84/ Musta 54')

*Këlcyra – Pogradeci/ Nuk ka nisur ende

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga