Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

KATEGORIA E DYTË/ 12 skuadra në fushën e lojës, Grupi B mbyll javën e 15-të

Shkruar nga NEWSPORT
KATEGORIA E DYTË/ 12 skuadra në fushën e lojës, Grupi B

Kategoria e Dytë do të mbyllë sot javën e 15-të me Grupin B që zbret në fushën e lojës. 12 skuadra në 6 sfida interesante ku rezultati i vetëm i dëshiruar është fitorja.

Pogradeci kryesues e bën pushim këtë javë, ndërsa Luftëtari i vendit të dytë sfidon Turbinën në formë të mirë. Supersfida e javës është ajo mes Orikut dhe Butrintit, një duel direkt për vendin e 4-të me vlonjatët që kanë 1 pikë më shumë se matjanët.

Shkumbini është më i qetë në vendin e tretë larg ekipeve ngjitur në renditje dhe sot pret Delvinën. Një sfidë tjetër interesante është Maliqi dhe Labëria, ndërsa përballja tjetër është ajo mes Këlcyrës dhe Devollit.

Ndeshjet:

Oriku – Butrinti

Maliqi – Labëria

Shkumbini – Delvina

Këlcyra – Devolli

Turbina – Luftëtari

Adriatiku - Albanët

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga