Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Kanë më pak humbje se çdo skuadër tjetër në kampionat, por ERZENI “tradhëtohet” nga… barazimet

Shkruar nga NEWSPORT
Kanë më pak humbje se çdo skuadër tjetër në

Erzeni është një nga ekipet më simpatike në këtë sezon në Abissnet Superiore. Gjatë dy fazave të para shijakasit arritën të bënin mjaft mirë dhe të renditeshin në vendet e kreut në klaisfikim, duke qenë një pretendet për Europën.

Skuadra e Xhevahir Kapllanit pësoi një rënie gjatë fazës së tretë dhe kur tashmë është luajtur edhe ndeshja e javës së 28-të renditen në vendin e 5-të me 37 pikë.

Shijakasit janë ekipi që kanë pësuar më pak humbje në këtë sezon, vetëm 7, ndërsa kanë arritur të fitojnë në 8 raste. Por pavarësisht se kanë më pak humbje se ekipet e tjera, ajo që “tradhëton” Erzeni janë barazimet e shumta.

Plot 13 sfida kanë përfunduar në barazim, duke bërë që skuadra e Kapllanit të ndale hapin e saj. Gjatë këtij kampionati kanë arritur të shënojnë 30 gola, ndërsa kanë nxjerrë topin  nga rrjeta në 36 raste.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga