Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Jo vetëm kartoni i kuq, Vlahovic bëhet gati për një tjetër ‘dënim’

Shkruar nga NEWSPORT
Jo vetëm kartoni i kuq, Vlahovic bëhet gati për një

Juventusi nuk po kalon aspak një moment të mirë në kampionat, kun ë 8 ndeshjet e fundit ka mundur të marrë vetëm 7 pikë. Rezultate këto që i kanë zbritur në vendin e 3-të në kampionat dhe tashmë Milan është forca e dytë e kampionatit, me Interin që dukshëm kryeson në Serie A.

Përpos momentit negative që po kalojnë në kampionat, lojtarët e “Zonjës së Vjetër” po shfaqin edhe shumë nervozizëm në fushën e lojës. Mjafton veprimi i fundit i Dushan Vlahovic për të konfirmuar diçka të tillë. Sulmuesi serb nuk mbajti dot nervat në fund të takimit me Genoan, i cili mori karton të verdhë.

Por jo vetëm kaq, pasi Vlahovic reagoi ashpër ndaj arbitrit, duke bërë që ky i fundit t’i nxirrte një tjetër karton të verdhe dhe rrjedhimisht më pas të kuqin. Në këtë mënyrë llojtari humbet sfidën e ardhshme në kampionat dhe komplikon akoma më shumë situatën e Allegrit për formacioinin, pasi do të mungojë edhe Milik për shkak dëmtimi.

Sulmuesi siç raportojnë mediat italiane nuk do të shpëtojë lehtë, pasi klubit nuk i ka përlqyer apska sjellja e serbit. Në këtë rast klubui po përgatit një gjobë për liderin e repartit të avancuar si dëshkim për veprimin e bërë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga