Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

“Jam shumë i kënaqur me ndikimin që ka pasur”, trajneri italian për talentin shqiptar: Ai ka potencial

Shkruar nga NEWSPORT
“Jam shumë i kënaqur me ndikimin që ka pasur”,

Frosinone zhvilloi një miqësore kundër Salernitanës ku nuk morën më shumë se barazimi 1-1. Pjesë e ekipit të Frosinones kujtojmë që është edhe Marvic Cuni që u transferua para disa javësh.

Pas ndeshjes trajneri i ekipit ku luan shqiptari, Eusebio Di Francesco foli për paraqitjen individuale të lojtarëve dhe në momentin që u pyet se cili i pëlqeu më shumë, ai u përgjigj:

"Po e filloj me Cunin. Ai duhet të jetë më i vendosur kur del përpara portës, por ai është një lojtar që shtyn lart dhe kjo është pikërisht ajo që na duhej. Jam shumë i kënaqur me ndikimin që ka pasur. Mos harroni se nga ka ardhur. Ai ka potencial”, është shprehur trajneri i Frosinones.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga