Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Interi vendos, shiriti i kapitenit i besohet kampionit të botës

Shkruar nga NEWSPORT
Interi vendos, shiriti i kapitenit i besohet kampionit të botës

Milan Skriniar u largua nga Interi pas disa sezonesh si zikaltër. Tashmë shiriti i kapitenit ka mbetur pa një “pronar”, për të cilin drejtuesit kanë vendosur një lider të ri.

Lautaro Martinez do të jetë udhëheqësi i ri i skuadrës së Simone Inzaghit. Sulmuesi argjentinas ka mbajtur shiritin e kapitenit në 10 ndeshje, ku në 7 prej tyre ishin fitore, 2 barazime dhe 1 humbje.

Tashmë kampioni i botës do të ketë një tjetër përgjegjësi përveç atyre të golave, këtë herë të udhëheqë zikaltërtit në sezonin e ri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga