Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Ilir DAJA luan tenis, Ballkani “7-ballë” ndaj Trepçes 89

Shkruar nga NEWSPORT
Ilir DAJA luan tenis, Ballkani “7-ballë” ndaj Trepçes 89

Skuadra e Ballkanit ka marrë sot një fitore spektakolare duke mposhtur në shtëpi Trepçen me rezultatin 7-2. Berisha shënoi 2 gola dhe Dellova 1 gol në pjesën e parë.

Ndërsa në të dytën Rrahmani shënoi 2 herë dhe Kuc dhe Harmon shënuan nga 1 gol. Rezultati 7-0 ishte në minutën e 72’. Më pas miqtë shënuan dy gola me Kwaw në minutat 83’ dhe 89’.

Me këtë fitore Ballkani shkon në kuotën e 61 pikëve në vend të parë 1 më shumë se Drita e vendit të dytë.

Në sfidat e tjera Gjilani mposhti 1-0 Drenicën në shtëpi me golin e Zabergjës. Ndërsa Llapi dhe Dukagjini u ndalën në një barazim 1-1.

REZULTATET:

Ballkani-Trepca 89 7-2 (Berisha 30', 42', Dellova 36', Rrahmani 47', 67', Kuc 65', Harmon 72'/ Kwaw 83', 89')

Gjilani-Drencia 1-0 (Zabergja 50')

Llapi-Dukagjini 1-1 (Alidemaj 29'/ Shala 25')

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga