Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Hungarezët rikthejnë dhunën në Marsejë (foto+video)

Shkruar nga NEWSPORT
Hungarezët rikthejnë dhunën në Marsejë (foto+video)

Mijëra fansa hungarezë janë të pranishëm në Marsejë për ndeshjen kundër Islandës. Shumë grupe tifozësh janë prezentë, por edhe të bashkuar në një grup kanë shkuar drejt stadiumit "Velodrome".

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n-yZMK68yzQ

Disa minuta përpara nisjes së ndeshjes, forcat e sigurimit dhe fansat e Hungarisë nisën të goditeshin. Janë përdorur spraj djegës dhe shkopinj gome për të qetësuar situatën. Ndërsa një fans i Hungarisë u hodh nga lartësia, por më pas u arrestua nga policia.

[gallery columns="1" size="full" ids="6100,6101,6099,6095,6096,6097,6098,6094,6093,6092,6091"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga