Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Humbën shansin për kualifikim direkt, Kane: Një barazim në Botëror nuk është keq, na mungoi cinizmi

Shkruar nga NEWSPORT
Humbën shansin për kualifikim direkt, Kane: Një barazim në

Anglia barazoi pa gola me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve. Tre Luanët kishin shansin të siguronin kualifikimin nëse do të merrnin tre pikët por në fushën e lojës ekipi zhgëjeu duke mos krijuar as edhe një rast flagrant për gol. Pas ndeshjes, kapiteni Harry Kane dha intervistën e tij për mediat.

“Padyshim nuk ishte një nga performancat tona më të mira. Ne treguam volum me topin por nuk finalizuam gjë. Porta e paprekur na mban në një pozitë të mirë në grup. Çfarë mungoi? Të qenit klinikal, na mungoi cinizmi, ndryshe nga ndeshja me Iranin. Patëm dy apo tre raste dhe nuk i shfrytëzuam ato.

Luajtëm ndaj një skuadre të fortë, në bënë presing të mirë, ata na e bënë të vështirë lojën. Një barazim nuk na dëmton. Shohim përpara për ndeshjen e rradhës. E dimë që mund të luajmë më mirë se kjo por një barazim në Kupën e Botës nuk është dhe aq keq, asnjë ndeshje nuk është e lehtë. Pas ndeshjes së parë, njerëzit menduan se ne do të bjmë një katapultim por nuk është ashtu.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga