Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Hollanda gjen pasuesin e Van Gaal, në krye ish-trajneri Barcelonës

Shkruar nga NEWSPORT
Hollanda gjen pasuesin e Van Gaal, në krye ish-trajneri Barcelonës

Humbja me Argjentinën mbrëmjen e djeshme në cerek-finale të Kupës së Botës, ishte edhe ndeshja e fundit e trajneri Louis Van Gaal në krye të Tulipanëve. Trajneri 71-vjeçar ka komunikuar largimin e tij nga Kombëtarja ditën e sotme dhe menjëherë është gjetur zëvëndësuesi i tij.

Ronald Koeman do të jetë trajneri i ri i Hollandës megjithatë kjo është një rikthim për të në krye të Tulipanëve. Koeman la kombëtaren për të marrë drejtimin e Barcelonës dhe në vendin e tij u rikthye Van Gaal ndërsa tashmë ndodh e kundërta. Van Gaal largohet për t’i bërë vend Koeman.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga