Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Historike për Italinë në Champions, faza e grupeve e këtij sezoni e veçantë

Shkruar nga NEWSPORT
Historike për Italinë në Champions, faza e grupeve e këtij
Mbrëmjen e djeshme janë mësuar edhe 16 skuadrat që kanë kaluar fazën e grupeve të Champions League, teksa tashmë presin të mësojnë se cilat janë kundërshtaret e tyre në përballjet direkte. Por për italinë kjo fazë e grupeve të këtij sezoni ishte shumë e veçantë, pasi nuk kishte ndodhur asnjeherë më parë që 5 trajnerë të kalojnë grupet e këqtij kompeticioni. Sipas “OptaPaolo” janë 5 trajnerë që kanë mundur të kalojnë skuadrat e tyre në fazën e eleminim direkt. Carlo Ancelotti me Real Madrid, Antonio Conte me Tottenham, Simone Inzaghi me Interin, Stefano pioli me Milan dhe Luciano Spalleti me Napolin.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga