Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FACENEWS

"Demat e Kuq" kërkojnë suksesin ndaj Laçit nëpërmjet tifozëve: "Ultras Guerrils" si askush, askush si "Ultras Guerrils" (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT
"Demat e Kuq" kërkojnë suksesin ndaj Laçit

Partizani do përballet në javën e 28-të të kampionatit me Laçin ditën e dielë, transfertë në të cilën të kuqtë do kërkojnë të vazhdojnë me serinë e fitoreve, gjë e cila kërkohet dhe nga kurbinasit në çdo takim.

Si çdo herë edhe këtë fundjavë Partizani kërkon të arrijë këtë sukses patur në krah edhe tifozët. Pak orë më parë, në InstaStory, në llogarinë e klubit në Instagram është postuar një foto, ku shihen tifogrupi "Ultras Guerris".

Në foton e postuar si diçiturë shkruhet: " Ultras Guerrils" si askush, askush si "Ultras Guerrils". Nëpërmjet kësaj fotoje, klubi i kuq iu bën thirrje tifozëve të mbështesin skuadrën në fundjavë duke thurur "elozhe" për tifozët dy ditë para se skuadra të zbresë në fushë ndaj Laçit.

[gallery columns="1" size="full" ids="223552"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga