Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Gjimshiti sjellë lajme të mira, rikthimi i tij gëzon Gasperinin

Shkruar nga NEWSPORT
Gjimshiti sjellë lajme të mira, rikthimi i tij gëzon Gasperinin

Pas dëmtimit të rëndë që Gjimshiti mori në kampionat ka nisur terapinë dhe po bën hapa të mirë drejt rikuperimit. Stafi mjeksor ka shtuar ngarkesat dhe dje ka pasur zhilluar disa fragmete të seancës me ekipin në stërvitje.

Gjimshiti ka mungaur për 7 javë duke lënë një hapsirë të madhe në mbrojtjen e bergamaskëve. Lideri shqiptar ka gëzuar trajnerin Gasperini pasi pas kësaj jave mendohet të jetë i gatshëm për ekipin, ku mund të shikojë përballë Lazion e Hysaj.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga