Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Gjermani e "gjymtuar", në gjysmëfinale e pret ferri

Shkruar nga NEWSPORT
Gjermani e "gjymtuar", në gjysmëfinale e pret ferri

Lajmet e këqija për kombëtaren gjermane nuk kanë të sosur. Pasi mbrëmë u mësua se qendërmbrojtësi Mats Hummels nuk do të ishte i gatshëm për teknikun Lëv në këtë Europian për shkak kartonash, sot i janë shtuar edhe dy mungesa të tjera të rëndësishme. Bëhet fjalë pikërisht për Sami Khedirën dhe Mario Gomez. Stafi mjekësor i Juventus ka njoftuar që Khedira nuk mund të jetë i gatshëm për gjysmëfinalen pasi vuan nga një shqetësim muskulor. Po ashtu edhe Gomez nuk do të jetë pjesë e Gjermanisë pasi ka një problem në kofshë, të cilën skaneri mjekësor e nxorri me disa fije të dëmtuara muskulore. "Pancerat" presin të mësojnë kundërshtarin e tyre, pas ndeshjes së sotme mes Francës dhe Islandës.

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga