Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Futbollisti i PARTIZANIT bën thirrje në Maqedoni: Sot iki për Shqipëri, shpejtoni t'i ndihmojmë

Shkruar nga NEWSPORT
Futbollisti i PARTIZANIT bën thirrje në Maqedoni: Sot iki për

Tërmeti që goditi vendin tonë ka solidarizuar të madh e të vegjël për t'i ardhur sadopak në ndihmë atyre janë dëmtuar nga kjo fatkeqësi e madhe.

Një ndër ta është edhe Jasir Asani, mesfushori i Partizanit i cili ka bërë thirrje për të gjithë shqiptarët e Maqedonisë që të ndihmojnë me çfarë kanë mundësi. Mëngjërashi ndodhet në Shkup pranë familjes ndërsa sot do të niset drejt vendit tonë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan:

"Shqipëria ka nevojë për ne! Të gjithë ata që kanë mundësi të dërgojnë ndihma për familjet në nevojë të cilat janë prekur nga tërmeti mund të shkojnë te studio e Ylber Aliut afër Edekes, Fushë-Topan. Nga Shkupi nisem unë dhe Ylber Aliu në drejtim të Shqipërisë, nesër në orën 13:00 për të qenë pranë vëllezërve dhe motrave tona nga Shqipëria".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga