Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Futbolli shqiptar në RTSH Sport, mësoni cila ndeshje do të transmetohet live për publikun

Shkruar nga NEWSPORT
Futbolli shqiptar në RTSH Sport, mësoni cila ndeshje do të
RTSH Sport është rikthyer të transmetojë live ndeshjet e futbollit shqiptar. Pas sfidës së djeshme në Kategorinë e Parë mes Besës dhe Skëndërbeut, televizioni publik ka zgjedhur edhe ndeshjen e rradhës. Ditën e nesërme luhet sfida e Vllaznisë dhe Teutës në Loro Boriçi në orën 15:45 për javën e 15-të të Abissnet Superiore. Kjo ndeshje është përzgjedhur nga RTSH për t’u transmetuar dhe dashamirësit shkodranë e durrsak kanë mundësine të ndjekin këtë ndeshje falas nga rehatia e shtëpisë së tyre. Vllaznia kërkon rikthimin te fitorja pas tre ndesheve ku ka marrë vetëm 1 pikë ndërsa Teuta pas fitoreve me Kukësin dhe Tiranën, pret të zgjerojë ecurinë e rezultateve pozitive.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by RTSH Sport - zyrtare (@rtshsport.al)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga