Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FSHF nuk përmbahet pas kualifikimin në Euro 2024, premio e 'majme' për kuqezinjtë

Shkruar nga NEWSPORT
FSHF nuk përmbahet pas kualifikimin në Euro 2024, premio e

Kombëtarja shqiptare do të nisë të bëjë gati “valixhet” për në Gjermani për të bërë një tjetër performancë fantastike si në kualifikuese. Tashmë Sylvinho do të nisë të mendojë për Euro 2024 për të na dhuruar të tjetra emocione spektakolare

Lojtarët janë kthyer në heronj e idhuj për të gjithë ndërsa FSHF ka menduar sesi të shpërblejë mundin e tyre që lumturoi çdo shqiptar anembanë botës. E sigurisht një sukses i tillë ka dhe përfitime për të gjithë protagonistët e tij.

Një premio e majme prej 4.5 milionë eurosh është akorduar nga qeveria e futbollit shqiptar për t’ju shpërndarë lojtarëve dhe stafit teknik. Skuadra do të përfitojë 3.5 milionë ndërsa Sylvinho dhe ndihmësit e tij, 1 milionë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga