Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FSHF-ja nuk ka ndërmend të shpenzojë, trofeu i Superkupës lë “thatë” fituesin

Shkruar nga NEWSPORT
FSHF-ja nuk ka ndërmend të shpenzojë, trofeu i Superkupës

Duke nisur që nga ora 19:00 në “Air Albania” do të luhet Superkupa e Shqipërisë, ku Tirana dhe Vllaznia do të përplasin “brirët” mes tyre për të ngritur lart këtë trofe. Ky trofe vë përballë në fushën e lojës skuadrën që ka fituar titullin kampion, Tirana dhe fituesin e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia të cilat kërkojnë të rrëmbejnë fitoren.

Si asnjëherë më parë kjo ndeshje do të luhet në dhjetor me FSHF-në qe vendosi të ndryshonte këtë edicion, por nuk u kujtuan që të jepte shpërblim për skuadrën që do ta fitojë. Cilado skuadër që fiton Superkupën ditën e sotme nuk do të marrë ansjë qindarke, me trofeun që vazhdon të mbetet vetëm simbolik dhe FSHF-ja vazhdon të kursejë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga