Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Frika e largimeve nga kryeqyteti, drejtuesit mendojnë të “blindojnë” yjet e ekipit

Shkruar nga NEWSPORT
Frika e largimeve nga kryeqyteti, drejtuesit mendojnë të

Te partizani përveç ndonjë afrimi që po bëjnë në merkaton e janarit, drejtuesit po mendojnë edhe për rinovimet me lojtarët kryesore të ekipit, të cilët janë edhe në fundin e kontratës së tyre.

Të kuqtë kanë menduar ta nisin nga reparti i mbrojtjes çështjen e rinovimeve. Qëndërmbrojtësit Eneo Bitri, mbrojtësit të djathtë, Andri Hadroj dhe mesfushorit Arinaldo Rapaj duke se u ëhstë bërë gati edhe kontrata e re, me atë aktualen që u përfundon në janar të 2024.

Drejtuesit dëshirojnë të “blindojnë” yjet e ekipit, pasi frika e largimeve i mban në “ankth” të kuqtë, apsi nuk dëshirojnë që lojtarët kryesore të largohen nga kryeqyteti dhe të mos përfitojnë asnjë kacidhe.

Të 3 lojtarët janë kyç në formacionin e Giovanni Colellës, ku kapiteni ëhstë një pikë referimi për të kuqtë, për të vazhduar më pas me Hadrojnë dhe Rrapajn. Bisedimet mes palëve vazhdojnë, teksa akoma asnjëri nga lojtarët nuk ka dhënë një përgjigjë për këtë, pasi me rinovimin futbollistët patjetër që kërkojnë të përmirësohet edhe paga e tyre.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga