Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Në Frankfurt edhe perimet kanë ndeshje

Shkruar nga NEWSPORT

pikante1Sot do të luhet një tjetër finale e parakohshme e Europianit, ajo mers Gjermanisë dhe Italisë. Sfida do të luhet në Bordeaux, ndërsa kjo duket se është një ndeshje “derbi” mes skuadrave, tifozerive, por edhe perimeve.

Në Frankfurt në një dyqan fruta-perimesh, shihet qartë që mbizotërojnë dy flamujt që do të ndeshen sot. Flamuri gjerman përbëhet nga patëllxhane, speca dhe banane, ndërsa ai italian me speca e mashurka, miksuara me hurdhra e domate.

Të shohim tashmë kush do të fitojë, speci jeshil apo ai i kuq, domatja apo banania dhe patëllxhani apo hurdhra. Këtë do e vendosin lojtarët në fushën e lojës...

Tags:

EURO 2016

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga